URZĄDZENIA KASYNOWE
Ruletka

Podstawową ideą ruletki amerykańskiej jest typowanie, jaki numer (od 0 do 36) wykręci na kole animator zabawy. Przed rzutem oraz gdy kulka w kole już się kręci możemy za pomocą żetonów do gry obstawiać numery. I tak jednym żetonem obstawiając jeden konkretny numer wygraną wypłacaną mamy w stosunku 35:1, obstawiając jednym żetonem parę numerów, gdy wpadnie którykolwiek z nich wygrana to 17:1. Dalej obstawiając jednym żetonem 3 numery wygrana to 11:1. Gdy jednym żetonem zaznaczymy 4 numery wypłata to 8:1. W tym zakresie ostatnią możliwością jest obstawienie jednym żetonem 6 numerów wtedy wygrana będzie wynosić 5:1. Mamy również opcję obstawienie tuzinów i kolumn płatnych 2:1 a także szans prostych takich jak niskie (1-18), wysokie (19-36), parzyste, nieparzyste, czerwone i czarne płatnych 1:1. Obstawiać możemy w jednym rzucie i na jeden zakład nieograniczoną liczbę żetonów z tych które są w naszej puli. Ważne jest by zdążyć to zrobić przed wypowiedzianym przez animatora zabawy anonsem - koniec zakładów, który wypowiadany jest na minimum 3 okrążenia przed wpadnięciem kulki w dany numer.

Black Jack

Black Jack to gra karciana znana bardziej pod nazwą "oczka" bądź po prostu "21". Gra polega na dobieraniu kart tak by ich łączna wartość była jak najbliższa 21, bądź równała się 21 ale tych 21 nie przekroczyła, bo przekroczenie powoduje automatyczne przegranie zakładu. Za karty naliczamy taką liczbę oczek jaką na sobie prezentują czyli 3 kier to 3 oczka, a 8 karo to 8 oczek. Walet, dama i król są liczone jako 10. As jest liczony jako 1 lub 11. 11 tak długo jak w całej wartości zakładu nie powoduje to przekroczenie 21. Jeżeli przekroczy 21 wtedy zamienia się w 1 zawsze na korzyść osoby, która ma tego asa. W grze tej nie ma znaczenia ile w kartach mają inni gracze. Rywalizacja przebiega indywidualnie pomiędzy każdym z graczy a animatorem zabawy. Ważne jest to żeby mieć indywidualnie wynik lepszy od animatora. Animator zabawy dobiera karty na samym końcu, po wszystkich graczach i robi to wg zasady, że póki ma do 16 oczek musi pociągnąć kolejną kartę a gdy ma 17 i więcej zostaje na tym co ma. Wygrany zakład jest wypłacany w stosunku 1:1, czyli dostajemy tyle samo ile postawiliśmy (stawka wejściowa jest dowolna). Inaczej płacimy black jacka (3:2) czyli 21 w dwóch pierwszych kartach.

Poker

Gra w pokera polega na zbieraniu układów w 5 kartach, które dostajemy na początek. Gramy całą talią 52 kart. Układami w kolejności (kolejny jest wyższy i wygrywa z poprzednim) są: Para - dwie takie same karty, dwie trójki, dwie dziewiątki. Dwie pary - dwie siódemki i dwie piątki, dwie dwójki i dwa walety. Trójka - trzy piątki, trzy króle. Street - zwany inaczej sekwensem, to rosnąco pięć kolejnych kart - np.: trzy, cztery, pięć, sześć, siedem nie w tym samym kolorze. Kolor - pięć kart w tym samym kolorze tzn. nie czarne albo czerwone ;) tylko pik, trefl, kier bądź karo. Full - trójka i para - trzy siódemki i dwie piątki, trzy asy i dwa króle. Kareta - cztery takie same karty, cztery szóstki, cztery walety. Poker - street w jednym kolorze, czyli rosnąco kolejnych pięć kart, ale w jednym kolorze. Poker królewski - ten sam street w jednym kolorze zaczynający się od "10" i kończący się asem. W pokerze podobnie jak w Black Jacku gra toczy się indywidualnie pomiędzy każdym z graczy a animatorem zabawy, więc ważne jest żeby mieć starszy układ od animatora, a to, co mają inni gracze nie ma żadnego znaczenia dla własnej wypłaty za wygraną. Na wejście do gry stawiamy dowolną stawkę, możemy także w czasie gry kupić wymianę jednej karty. By po obejrzeniu naszych kart i po ewentualnym dokupieniu wymiany by sprawdzić animatora zabawy musimy postawić stawkę równą podwójnemu wejściu. Wygrywają te osoby, których układy są wyższe od układu animatora. Im wyższy układ tym wyższa wygrana.

Kości

Jest to gra oparta na zasadach pokerowych. Każdy z graczy rzuca z kubka pięcioma kośćmi i sprawdza, jaki ma układ. By móc rzucać trzeba postawić dowolną stawkę na polu "ante". Jeżeli wynik pierwszego rzutu nas nie satysfakcjonuje to mamy możliwość wykonania drugiego, nowego rzutu, ale za taką możliwość musimy postawić podwójną stawkę wejściową na pole "bet". Liczyć się wtedy będzie wynik drugiego rzutu, bez względu na to, czy był lepszy czy gorszy od pierwszego. Jak już rzucą wszyscy gracze na koniec rzuca animator zabawy i ma on tylko jeden rzut. Ci gracze, którzy mają wyższy układ od animatora zabawy mają wypłacaną stawkę "ante" w stosunku 1:1. Jeżeli układ będzie niższy stawka "ante" i jeżeli jest postawiona stawka "bet" są zabierane przez animatora. Przy wygranej stawka "bet" nie jest wypłacana, jest ona tylko ryzykiem drugiego rzutu. W grze w kości nie ma koloru, a układ "pokerowy" to pięć tych samych oczek na kościach (pięć trójek, pięć szóstek).

Turniej Darta

Darty to gra zręcznościowa polegająca na trafianiu lotkami w tarczę. Tarcza jest podzielona na 20 identycznych trójkątnych pól. Są one punktowane od 1 do 20, każde z tych pól ma opisaną liczbę punktów. W trójkątne pola wpisane są dwa okręgi. Trafienie zewnętrznego daje podwójną liczbę punktów danego trójkąta a wewnętrzny daje potrojenie. Oprócz tego mamy jeszcze w samym środku tzw. "oko byka". Trafienie jego zewnętrznej części do 25 punktów, a część wewnętrzna to punktów 50. Tablica jest na takiej wysokości, że "oko byka" znajduje się 1,73m od ziemi. Lotkami rzuca się z linii, która ustawiona jest w odległości 2,37m od tarczy. W jednej rundzie zawsze rzuca się trzema lotkami. Waga lotek waha się od 8 do 20 gramów. Jednocześnie na jednym automacie do lotek może grać do ośmiu osób. Podstawową grą w lotki jest "hi-score". W grze tej każdy z graczy ma 7 rund po 3 rzuty. Wygrywa osoba która zgromadzi najwięcej punktów pod koniec rozgrywki. Jest też wiele innych bardzo ciekawych gier, indywidualnych i zespołowych, na różnym poziomie trudności zręcznościowym oraz zaawansowania reguł.

Koło szczęścia

To narzędzie wspomgające animację imprez może spełniać dwie różne funkcje. Po pierwsze może rozlosowywać nagrody, gifty przygotowane przez organizatora imprezy dla jego uczestników. Drugą jego funkcją jest na imprezach związanych z kasynem losowanie dodatkowych pakietów fikcyjnej waluty (sztosów) dla osób biorących udział w zabawie. Oczywiście koło szczęścia można wykorzystać w każdy inny sposób, wg potrzeby organizatora imprezy.